Abide-i Hürriyet No:4 Şişli / İSTANBUL +90 542 187 46 34 info@osmanogludisklinigi.com

Hollywood Smile

Günlük hayatta, aile iş ve sosyal yaşantı da kurulan iletişimlerde kişiler arasında en çok dikkat çeken noktalar yüz bölgesi ve gülüşlerdir. İdeal değerlerde diş, çene ve diş eti yapısına sahip insanların daha özgüvenli bir şekilde gülümsediği bilinmektedir.

Hollywood yıldızları gibi muazzam ve kusursuz bir şekilde gülümsemeyi hedef alan Hollywood Smile adı verilen estetik uygulamalarla birlikte birbiriyle uyumlu, ahenk içinde ve bembeyaz bir gülümsemeye kavuşmak artık mümkün.

Güzel bir gülümseme için sadece beyaz dişler yeterli değildir. Güzel bir gülümseme için ağız ve diş sağlığının iyi seviyede olması sadece temel gerekliliklerden bir tanesidir. Beyaz görüntüden ziyade diş etlerindeki sağlıklı görünüşte güzel bir gülümsemenin olmazsa olmazlarındandır. Hollywood Smile diş, dudak ve diş etleriyle beraber tam bir uyum hedefler.

Hollywood gülüş tasarımlarıyla, hastaların hali hazırdaki mevcut ağız ve diş yapıları, porselen kaplamalar ve diş eti estetikleriyle tam bir uyum içerisine sokulur. Bu uyum ve ahenk ile birlikte de sağlıklı ve beyaz bir gülümseme elde edilmeye çalışılır.

şişli meciyideköy diş beyazlatma tedavisi
Hollywood Smile Nedir?

Kusursuz bir gülümsemeye sahip olmak isteyen ve hayatlarında estetiğe önem veren kişilerin tercihi olan Hollywood Smile, sağlam bir ağız ve diş sağlığı ile simetrik bir ağzı yapısı anlamına gelmektedir.

Dişlerin tane tane ve belirgin bir şekilde dizilmesini ve sıralanmasını hedefleyen Hollywood Smile diş tasarımları sadece Hollywood değil son yıllarda da ülkemizde rağbet görür olmuştur.

İsim kaynağı olarak kullanılan Hollywood yıldızlarının yaklaşık olarak %95’inin kusursuz bir gülüş tasarıma sahip olduğu düşünüldüğünde, bu tip tasarımların Hollywood Smile olarak adlandırılmasının da oldukça normal bir durum olduğu görülmektedir.

Osmanoğlu Diş Kliniği’nin Profesyonel Diş Hekimleriyle Şimdi Tanışın!

Hollywood Smile Nasıl Olmalıdır?

Hollywood Smile gülüş tasarımlarında, üst dişlerin belirtilmesi, bir miktar daha önde olması gerekmektedir. Bununla beraber alt kesici dişler gülerken görünmelidir. Ayrıca ilk gülümseme esnasında azı dişlerin ilkinin de öne çıkması beklenen bir durumdur. Dudak simetrisinde herhangi bir olumsuzluk olmamalı ve diş etlerini örtebiliyor seviyede bulunmalıdır. Tabi ki bunca ayrı etken arasında dişlerinde bembeyaz bir şekilde kendini göstermesi lazım.

Hollywood Smile tasarlanırken kişinin yüz, çene dudak ve diş yapıları ayrı ayrı değerlendirmeye alınır. Hem daha iyi bir gülüş hem de maksimum seviye etki doğurabilmesi için gülüşler tasarlanıyor. Daha sağlıklı ve enerjik gülüşler hedefleyen Hollywood Smile tasarımları cinsiyet, yüz şekli ve ten rengine göre özel gülüşler oluşturmayı hedefliyor. Kimi hastalar için 2-3 seanstan oluşan birkaç uygulama yeterli olurken kimi hastalar için oldukça uzun tedavi süreç planlamaları yapılmaktadır.

kanal tedavisi mecidiyeköy
şişli diş beyazlatma tedavisi
Hollywood Smile ile Herkes Size Hayran Kalacak!

Sağlık ve estetiğin bir araya getirilerek yepyeni ve kusursuz gülümsemeler elde etmeyi hedefleyen Hollywood Smile, mükemmel sonuçlara ulaşmaktadır. Hastanın yüz hatları, yaşı, cinsiyeti ve diş renkleri bu tasarımlar için oldukça önemli detaylardır. Bu konularda yapılan tespitler ve sonrasında uygulana tedavilerle gülüş estetiği yaptıran kişiler mükemmel gülüşlere kavuşurlar.

Mutlu Gülümsemelere Merhaba Deyin!

Hızlı ve Kolay Randevu

Hollywood Smile İşlemleri Nelerdir?

Hollywood Smile gülüşüne sahip olmak isteyenlerin aslında en çok merak ettiği hususun hangi tür uygulamalar yapıldığı konusu olduğunu söylemek mümkündür. Elbette ki bu gülüş tasarımları kişiden kişiye göre değişiklik gösterecektir. Kimilerinin ağız ve diş sağlığı iyiyken kiminin daha kötü olacaktır. Bu sebeple önce çürükler, kırıklar ve kanal tedavileri gözden geçirilecek sonrasında tasarımlar yapılabilecektir. Bu sebeple sabit yapılan işlemlerden söz etmek pek mümkün olmamaktadır. Her hastanın taleplerine ve sağlık durumlarına göre ilave ek işlemler yapılması muhtemeldir.

Bütün bunların yapılmış ve sadece tasarım safhası kalmış olduğu düşünüldüğünde Hollywood Smile şu işlemlerden oluşmaktadır demek mümkündür.

şişli mecidiyeköy estetik diş hekimliği
sisli-implant-800x450

Porselen Vener:

Bu uygulamayla diş yüzeylerinde hafif oranlarda aşındırılmalar yapılabilmektedir. Bunun sebebi dişlerin ön yüzlerine porselen yaprak kaplamalar yapılmasıdır. Bu porselen kaplamalar ile daha parlak ve pürüzsüz görünümler elde edilir. Bu tür bir uygulama daha ziyade çarpık diş görünümüne sahip kişilerde tercih edilmektedir.

Ayrıca porselen kaplamalar dişlerde meydana gelen kırık ve çatlaklarda da mükemmel görüntüye ulaşmak adına uygulanabilmektedir. Diş dokusuna çok ufak bir temas ile gerçekleştirilebilen bir uygulamadır. Bu ufacık temas sayesinde doğal diş yapısı da korunabilmektedir. Özellikle ışık geçirgenliği oldukça popüler olmasına eden olmuştur. Işık geçirgenliği ile birlikte daha doğal bir görünüme sahiptir. Renklerindeki değişimlerinin de yok denecek kadar az olması porselen kaplamların cezbediciliğini artırmaktadır.

Diş Beyazlatma:

Her ne kadar ağız, yüz, çene ve gözlerdeki ahenk ile kendini gösterdiğine inanılan Hollywood Smile tasarımlarında bembeyaz dişlerde olmazsa olmazlardandır. Bu başrol pozisyonundan ötürü kişinin özelliklerine en uygun diş beyazlatma yöntemi tercih edilerek bembeyaz gülüşler elde edilmesi hedeflenir. Kimi hastaların dişleri yeteri kadar sağlıklı ve beyaz olduğunda bu işlem yapılmayabiliyor. Olmazsa olmaz değildir.

İmplant Tedavi ve Uygulamaları:

Çene yapısı diş dizlimi ve diş sayısı yeterli olduğu sürece implant uygulaması her hastaya yapılmaz. Ama eğer dişlerde eksik var ise mutlaka tasarımdan önce implant ile eksiklikler giderilmelidir: estetik bir sonuca ulaşmak ve simetri sağlamak adına dişlerde eksik olmaması gerekmektedir.
Bu durumların yanında dişlerde kırık ya da çürük gibi vakalar varsa daha farklı tedavi yöntemleri de uygulanmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğer temel gereklilikler tam ve sağlıklı ise sadece Hollywood Smile tasarımı 5 – 10 gün arasında biz zamana almaktadır.

Kişisel istekler üzerine kurulu bir tasarım ve tedavi olduğundan dolayı sabit bir tedavi süresi tayin etmek kolay değildir.

Aşırı seviyelerde gülümsemek etraftan rahatsız edici bakışlar alır ve kişilerin garip görünmesine neden olur. Gülümseme zorlamadan ve zorlanmadan, rahatça ve hafif bir şekilde olmalıdır. Ağız sadece hafif bir şekilde açılmalıdır. Sadece iyi şeyler düşünüldüğünde mükemmel gülücükler çıkacaktır.

Hollywood gülüş tasarımı adından da anlaşılacağı üzere Hollywood yıldızlarının gösterişli ve parlak gülümsemelerini hedefleyen gülüş estetiği ve tasarımı safhalarını kapsayan her türlü tedavidir.

Hollywood gülüş estetiği tasarımlarıyla, kişinin mevcut diş yapıları porselen kaplamalar revize edilir ve istenilen sevilere getirilir. Dişler ile diş etleri arasında varsa uyumsuzluklar giderilir. Sonuç olarak sağlıklı ve bembeyaz gülüşlere ulaşılmaya çalışılır.