info@osmanogludisklinigi.com +90 542 187 46 34

Mecidiyeköy Dişçi

mecidiyeköy dişçi

Mecidiyeköy Dişçi

Ağız, sindirim siteminin girişi ve başlangıcıdır. Ağız ve diş sağlığında yaşanan sorunlar sadece ağız bölgesinde kalmayacaktır.  Sindirim sistemi ve diğer organlarda da bu durumdan zarar görecektir.

Bu tür sorunlarla karşılaşmamak adına yapılabilecek en basit ve en kolay tedbir dişlerin fırçalanmasıdır.  Doğru fırçalama için en ideal diş fırçası seçilmeli ve uygulama biçiminin doğru olduğu kontrol edilmelidir. Örneğin çocuklar için üretilen diş fırçaları yetişkinlere nazaran daha yumuşak yapıdadır. Bu özel durumu görmezden gelip çocuklara yetişinler için dizayn edilmiş diş fırçasını kullandırmak hassas olan diş minelerine zarar verecektir. Osmanoğlu Diş Kliniği hassasiyetlerinize önem vererek planladığı tedavi süreçleriyle kusursuz sonuçlar almaktadır.

Ağız Sağlığınızı İhmal Etmeyin!

Şimdi Randevu Alın.

En Kolay Korunma, Diş Fırçalama

Diş fırçası tercihlerinden sonra dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeri de uygulama biçimidir. Diş fırçalaması esnasında bazı kritik konular atlanamamalıdır.

  • Diş fırçası, fırçalama işlemi başlamadan evvel ıslatılmamalıdır.
  • Macun yoğun bir şekilde fırçaya sürülmemeli, sadece mercimek büyüklüğünde olmalıdır.
  • Fırçalama yönü diş etinden dişlere doğru olacak şekilde dairesel şekiller de olmalıdır. Mümkün olduğunca 45 derecelik açı standardında kalmak fırçalamanın etkinliğini artıracaktır.
  • Ön dişlerle başlanan fırçalama işlemi arka dişlere doğru aynı ergonomi ile sürdürülmeli ve tüm dişlerin fırçalandığından emin olunmalıdır.
  • Dişlerin ön yüzlerinin fırçalanması son bulduğunda arka yüzleri de aynı şekilde fırçalanmalıdır.
  • Bütün bu işlemlerden sonra dişlerin çiğneyici olan üst yüzeyleri ileri geri hareketlerle iyice temizlenmelidir.
  • Son işlem olarak dil üzerinde kalan ya da kalması muhtemel olan besin artıklarının temizlenmesi unutulmamalıdır. Bu besin artıkları özellikle ağız kokusu oluşumunu önlemek adına muhakkak temizlenmelidir.
şişli mecidiyeköy dişçi

Ağız ve Diş Sağlığı İhmale Gelmez

Solunum ve sindirim gibi vücutta oldukça kıymetli sistemlerin başlangıç pozisyonunda olan ağız ve diş bölgesi ihmal edilmemeli ve ehil kişiler tarafından muayene edilmelidir. Mecidiyeköy dişçi aramalarında üst sıralarda sunulan Osmanoğlu Diş Kliğinin bu konumu elbette ki tesadüfi değildir. Yarım asırlık tecrübesi ve deneyimi bu durumun tesadüf olmadığını göstermektedir. Mesleğinde yetişmiş uzman hekim ve ortodontistleriyle planlanan tedavi süreçleri sizleri konforu ön planda tutularak mükemmel sonuçlarla neticelenmektedir.

İmplant Tedavisi
+3800
Ortodonti Tedavisi
+3400
Endodonti Tedavisi
+4200
Gülüş Tasarımı
+650